Przegląd wydarzeń kulturalnych i imprez w Ciechocinku

Ciechocinek to miasto szczególnie słynące ze swojego statusu uzdrowiska oraz ogromnego kompleksu tężni solankowych. Jednak turyści przyjeżdżają tu nie tylko z tego powodu, odbywa się tu wiele ciekawych imprez kulturalnych. Największą i najpopularniejszą imprezą jest koncert muzyki romskiej, który jest transmitowany przez telewizję publiczną. Jest to ogromne wydarzenie, które przybliża nam – Polakom zwyczaje i kulturę tej mniejszości narodowej. Przepiękne suknie, stroje i aranżacja piosenek romskich corocznie przyciąga całą rzeszę chętnych, a koncert stał się tak popularny, że jest on transmitowany na żywo w telewizji, co znacznie podwyższa jego rangę. Wiele ciekawych wydarzeń i koncertów odbywa się również w muszli koncertowej, która położona jest w Parku Zdrojowym.

W Parku Tężniowym zaś odbywa się corocznie Katolicki Piknik Rodzinny. Jest to dość świeża impreza, jednak już od początku swojego istnienia wielu katolików jest zainteresowanych tak ciekawą inicjatywą i możliwością spędzenia czasu. Odbywa się tu wtedy uroczysta msza święta i jest wiele ciekawych atrakcji.

Ciechocinek {informacje na wikipedia.org} jest również gospodarzem Powiatowego Konkursu Pieśni i Recytacji Poezji Patriotycznej. Oczywiście odbywa się tu jeszcze wiele pomniejszych imprez, jednak ogólnie rzecz biorąc, kiedy będziemy planować wakacje w Ciechocinku, warto wpierw sprawdzić terminy koncertów czy ciekawych wydarzeń, ponieważ jest ich tutaj całkiem sporo i na pewno będzie to stanowiło świetne uzupełnienie wakacji.

Również jeśli chodzi o noclegi to trzeba przyznać, że baza noclegowa jest tutaj znakomicie rozwinięta {Ciechocinek na meteor-turystyka.pl}. Oczywiście jest to miasto uzdrowiskowe i przeważają tu tego typu ośrodki i sanatoria, jednak w innych częściach miasta znajdziemy również zwykłe hotele, pensjonaty i pokoje do wynajęcia. Z racji popularności tego miasta w sezonie letnim warto dokonać wcześniejszej rezerwacji.

2 Comment

  1. Milena says:

    Byłam pozwiedzać, na żadną imprezę nie trafiłam, miło wspominam ten pobyt

  2. Arleta says:

    Ciekawa miejscowość, bardzo lubię tam wracać.

Dodaj komentarz